زمان تعویض اویل پمپ خودرو کیا

آیا زمان تعویض اویل پمپ خودرو کیا را می‌دانید؟ یکی از این علائم خرابی اویل پمپ، پمپ ماشین است که در صورت فرسوده شدن مشکلات مختلفی را برای شما ایجاد خواهد کرد. قطعات مختلفی در ماشین وجود دارند که در صورت فرسوده شدن مشکلات مختلفی را برای خودرو شما ایجاد می‎ کنند. اویل پمپ کیا در بلوک سیلندر و معمولاً زیر محفظه میل لنگ و نزدیک کارتل قرار دارد تا روغن را بهتر و سریع‌تر از محفظه کارتل گرفته و درون شیارها و مسیرهای مشخص شده جریان روغن، به چرخش در آورد.

زمان تعویض اویل پمپ خودرو به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع خودرو، سیستم روانکاری و توصیه‌های تولید کننده. فروشگاه کردیدک یک مرکز معتبر در تهیه قطعات و لوازم اصلی کیا است. کارشناسان ما در این فروشگاه با دادن آگاهی به مشتریان خود می‌توانند به آن‌ها کمک کنند، تا قطعات اصلی را از تقلبی را تشخیص دهند.

با توجه به توسعه فناوری و تنوع کالاها در دنیا ی امروزی ضرورت ایجاب می‌کند تا فروشگاه اینترنتی کردیدک همراه با این توسعه جهت آسایش و رفاه شما عزیزان محصولات را به بهترین روش در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی بتوانید در کمال آرامش اطلاعات دقیق هر محصول را به دست آورید. برای مطالعه بیشتر به مقالات نحوه تعویض گژنپین کیا و فیلتر روغن کیا سراتو مراجعه نمایید.

وظیفه اویل پمپ خودرو کیا

 

زمان تعویض اویل پمپ خودرو کیا

 

وظیفه اصلی اویل پمپ هیوندای یا هر پمپ روغن دیگری در موتور خودرو، عبور روغن از فیلتر و ایجاد جریان روغن به تمام اجزای موتور است. این پمپ با استفاده از نیروی موتور، مانند شفت کرنک یا چرخ دنده، قادر به پمپاژ روغن موجود در موتور و ایجاد فشار روغن است. این فشار روغن موتور را به طور مداوم تامین کرده و از خوردگی قطعات متحرک، جمع آوری الودگی و غبار، تسریع خنک شدن موتور و جذب گرمای تولید شده توسط موتور جلوگیری می‌کند.

این روغن کاری از تماس قطعات فلزی موتور با یکدیگر جلوگیری می کند. پمپ روغن یا اویل پمپ در حین کار نیز گرما را از اجزای موتور جذب می کند. تشخیص علائم ونشانه های خرابی اویل پمپ بسیار حیاتی است، زیرا این بدان معناست که موتور و اجزای آن روغن کاری نمی شوند. آنچه واقعاً هنگام از کار افتادن یک پمپ روغن اتفاق می‌افتد این است که اگر فوراً آن را تعویض کنید، ممکن است آسیب شدیدی به موتور وارد شود.

علائم خرابی اویل پمپ خودرو کیا

 

زمان تعویض اویل پمپ خودرو کیا

 

علائم بسیاری وجود دارد که نشان دهنده خرابی اویل پمپ است. برخی از علائم رایج عبارتند از: سر و صدای سوپاپ های خودرو، کاهش فشار روغن، افزایش دمای موتور و ایجاد سر و صدا توسط پمپ روغن. در ادامه چند نشانه رایج خرابی اویل پمپ کیا را مرور خواهیم کرد.

۱- بدون آب ماندن موتور (بخاطر نشت آب از رادیاتور و شلینگ ها و یا نشتی های دیگر) و هر علتی که باعث داغ کردن موتور می شود در واقع همانند تب کردن در بدن، باعث تشنج می‌شود.

۲- داغ کردن موتور هم یک مشکل بزرگ است که نباید نادیده گرفته شود.

۳- کثیف بودن فیلتر روغن و یا کهنه بودن بیش از اندازه روغن

۴- راندن موتور با سرعت های خیلی زیاد بطوریکه دور موتور به محدوده قرمز نزدیک شود.

علائمی که نشان می‌دهد که صافی اویل پمپ خودرو کیا باید تعویض شود

نشانه‌هایی که می‌تواند نشان دهنده نیاز به تعویض صافی اویل پمپ خودرو کیا باشد شامل علائمی مانند صدای بلند و نامنظم در پمپ صافی اویل، کاهش قدرت موتور، افزایش مصرف سوخت، افزایش دمای موتور، افزایش آلاینده‌های خروجی و خروجی دودهای سیاه می‌شود. با این حال، برای اطمینان از نیاز به تعویض صافی اویل پمپ خودرو کیا، بهتر است به دستورالعمل های تعمیراتی خودرو و یا بهترین شیوه مراجعه کرد.

کاهش عملکرد موتور خودرو کیا نشانه نیاز به تعویض صافی اویل پمپ است؟

بله، کاهش عملکرد موتور خودرو کیا می‌تواند نشانه نیاز به تعویض صافی اویل پمپ باشد. این موضوع به دلیل این است که صافی اویل پمپ مسئول تأمین روغن به قطعات موتور و کاهش فشار روغن می‌باشد. در صورتی که صافی اویل پمپ خراب شود و نتواند روغن کافی را به قطعات موتور منتقل کند، فشار روغن کاهش می‌یابد و این موضوع می‌تواند باعث کاهش عملکرد موتور و افزایش مصرف سوخت شود.

همچنین، صدای بلند و نامنظم در پمپ صافی اویل، افزایش دمای موتور، افزایش آلاینده‌های خروجی و خروجی دودهای سیاه نیز می‌تواند نشانه نیاز به تعویض صافی اویل پمپ باشد. تعویض صافی اویل پمپ خودرو کیا می‌تواند بهبود عملکرد موتور را به همراه داشته باشد.

صافی اویل پمپ مسئول تأمین روغن به قطعات موتور و کاهش فشار روغن می‌باشد. در صورتی که صافی اویل پمپ خراب شود و نتواند روغن کافی را به قطعات موتور منتقل کند، فشار روغن کاهش می‌یابد و این موضوع می‌تواند باعث کاهش عملکرد موتور و افزایش مصرف سوخت شود. با تعویض صافی اویل پمپ، روغن بهتری به قطعات موتور منتقل می‌شود و فشار روغن به حداکثر خود می‌رسد که می‌تواند بهبود عملکرد موتور را به همراه داشته باشد.

کاربرد اویل پمپ خودرو کیا

روغن در موتور خودرو، جایگاه مهمی دارد و باید همیشه میزان روغن موتور بازدید شود. برای جلوگیری از ساییده شدن دو قطعه فلزی به همدیگر هنگام کار کردن، در موتور خودرو از روغن استفاده می شود. اویل پمپ نقشی کاربردی در وسیله نقلیه دارد و نیروی محرکه خود را توسط میل لنگ به دست می آورد.

برای چرخش، جابه‌جایی و به حرکت درآمدن روغن در موتور خودرو، از اویل پمپ استفاده می‌شود. روغن پس از روان‌کاری قطعات موتور، به داخل کارتر باز می‌گردد و این چرخه‌ کاری قطعاً مقداری از ذرات ریز، پلیسه و رسوبات را با خود به همراه دارد که تاثیرات مخربی دارند.

از طرف دیگر پمپ روغن، دستگاه بسیار حساسی است و کوچک‌ترین ناخالصی می‌تواند در کار آن اختلال ایجاد نماید و برای موتور و قطعات آن ضرر دارد، به همین دلیل از صافی اویل برای جلوگیری از چنین مشکلاتی استفاده می‌شود. صافی اویل پمپ در خودرو کیا وظیفه جابجایی روغن موتور را بر عهده دارد.

این قطعه باعث چرخش و جریان روغن در موتور می‌شود. این فیلتر همچنین برای جلوگیری از ورود ذرات و رسوبات مضر به موتور استفاده می‌شود. با استفاده از این صافی روغن موتور پاک می‌ماند و از آسیب دیدن قطعات موتور و تشکیل رسوبات جلوگیری می‌شود.