پالونی چیست؟

پالونی خودرو را بیشتر بشناسید

حتما از خودتان می‌پرسید که پالونی چیست؟ برای شناختن بیشتر پالونی حتما این مقاله را در کردیدک بخوانید.

شرکت هیوندای یکی از بزرگترین تولید کنند‌گان خودرو در جهان است. طبق آخرین رده بندی، این شرکت بعد از تویوتا، مرسدس بنز، بی‌ام‌و، هوندا و فورد در رتبه 6 ام با ارزش ‌ترین برند‌های جهان قرار دارد. همچنین هیوندای در سال 2016 موفق شد رتبه سوم تولید کننده خودرو در جهان را کسب کند. هیوندای با شعار ” افکار جدید،  فرصت‌های جدید” همواره به دنبال جلب رضایت مشتریان خود بوده است. یکی از این اهداف تامین قطعات اصلی و مورد نیاز دارندگان خودرو‌های هیوندای می‌باشد.

در بعضی خودروها پالونی متصل به شاسی است اما در بعضی خودرو ها این‌طور نیست. در خودروهای هیوندا پالونی جدای از شاسی است. پالونی در این خودروها ویژگی هایی دارد که برای شما بیان می‌کنیم. در زمینه ابعاد پالونی در هیوندا و کیا باید بدانید که پالونی هیوندا کاملا متناسب با ابعاد خودرو های مختلف کیا هم می‌باشد. وزن زیادی ندارد و حدودا 500 گرم است. داخل  درون قاب چرخ ها(برای چرخ های جلو سمت چپ و راست) قرار می‌گیرد.

پالونی-جلو

رابطه شاسی و پالونی

در خودروهایی که شاسی و پالونی به هم وصل است ازین قرار هستند؛ معمولا اکثر افراد قطعه شاسی را با پالونی اشتباه می‌گیرند، و به پالونی شاسی می‌گویند و به شاسی پالونی می‌گویند. قطعه‌ای که به درازا از ابتدا به انتها کشیده شده را شاس می‌گویند و قطعه جدای دیگری که به شاسی متصل است را پالونی می‌گویند.

پالونی دقیقا چسبیده به شاسی است و کنار شاسی به آن جوش شده است. با توجه به اینکه خیلی طبیعی و عادی این دو قطعه به هم جوش شده است، اما نمی‌توان آن‌ها را یکی بدانیم، در هر صورت دو قطعه جدا هستند که نیار به بررسی جداگانه دارند.

خیلی زیاد در بین حتی تعمیرکاران خودرو پیش آمده که ایرادی که روی شاسی بوده را از پالونی دانستند و ایراد پالونی را به شاسی ربط داده‌اند. این اشتباه در شناسی این دوقطعه از هم بقدری فاحش است که ما به گلگیری که رنگ شده بگوییم در خودرو رنگ شده‌است.

چک کردن پالونی

برای چک کردن پالونی حتما توجه کنید که تعمیرکار مجرب و زبده‌ای باشد که به اشتباه ایراد پالونی را از شاسی نداند. گاهی همین بی‌توجهی‌ها و سهل انگاری‌ها هم به خودروی‌تان آسیب می‌زند و هم هزینه‌های اضافی را روی دست‌تان می‌آورد.

پس برای چک کردن پالونی خودروی‌تان به این نکات حتما دقت کنید:

 • پالونی حتما بدون رنگ باشد، اصطلاحا بدون رنگ شاسی کشی شده باشد.
 • روی پالونی هیچ موجی نباشد غیر از خم‌های فابریکی که کمپانی هنگام ساخت روی ورق می‌زند. در واقع غیر از این موج‌های فابریک هیچ نوع موج دیگری نباید باشد.
 • اتفاقا شاسی هم باید به این صورت باشد. بعضا مشاهده شده که شاسی از پهلو به بیرون یا از داخل به بیرون انحراف پیدا کرده است. یا اینکه روی شاسی انحراف پیدا کرده است.
 • شاسی و پالونی رنگ شده باشد، یا اینکه هرکدام به تنهایی رنگ شده باشد. ممکن است شاسی بدون رنگ اضافه باشد اما پالونی رنگ شده باشد یا برعکس، با دقت کنید که، چون این دوقطعه کاملا متصب به هم هستند پس حتی رنگ شدن یکی دلیل محکمی است بر مناسب نبودن و قابل استفاده نبودن دیگری، حتما به این توجه کنید.
 • روی شاسی یا پلونی بتانه نزده باشند. احیانا اگر بتانه زده باشند با دستگاه ضخامت سنج می‌شود آن را تشخیص داد، حالا اگر بتانه نباشد و رنگش به‌خاطر آتش سوزی یا هر دلیل دیگری باشد، با دیدن و تشخیص چشمی باید آن را متوجه شوید. همین‌طور ایرادات کیفی که به رنگ وارد می‌شود را هم می‌توان ازین طریق یعنی تشخیص چشمی فهمید.

 

پالونی جلو

 

 

تعویض شاسی یا پالونی

قطعه شاسی و پالونی را که به هم متصل هستند می‌توان به صورت غیرحضوری و از طریق سایت کردیدک در قسمت تماس با ما اقدام به خرید غیرحضوری کنید.
همچنین برای تهیه حضوری این قطعه می‌توانید به این آدرس ما  مراجعه کنید و از کردیدک خرید حضوری داشته باشید. شاسی و پالونی اصل و سالم خودروی خود را از کردیدک بخواهید.
قطعه خراب شده قبلی را برای تعویض بردارید و برش بزنید و قطعه جدید را پس ار بررسی‌هایی که در بالا گفتیم، با موم‌کشی فابریک، موم‌کشی کنید.

پالونی هیوندای و کیاموتور

پالونی جلو کیا به قاب داخلی چرخ های خودرو می گویند که چرخ های خودرو را در خود جای داده است.در واقع محل قرارگیری چرخ ها در بدنه خودرو را به این نام  می گویند.

محل نصب :چرخ جلو راست

مناسب برای : کیا سراتو – کیا سراتو کوپه – کیا اپتیما – کیا اسپورتیج – کیا موهاوی – کیا اپیروس – کیا سورنتو – کیا کادنزا – کیا پیکانتو.

چرا باید از قطعات اصلی استفاده کرد؟

مهم نیست که شما از چه نوع خودرو هیوندای یا کیا استفاده می‌کنید، سونوتا، سانتافه، اپتیما ، اسپورتیج ، سورنتو ، سراتو و … می‌توانید با خیال آسوده قطعه اصلی هیوندای و کیا را جایگزین قطعه معیوب کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان کامل داشته باشید. قطعات اصلی تحت نظارت و کنترل کیفیت این شرکتها تولید شده و همچنینرعایت کلیه استانداردها و ضوابط مربوطه باعث شده تا قطعات اصلی هیوندای و کیا به طور دقیق با قطعه جایگزین منطبق باشد. دقت در خرید کالای اصل ضمن حفظ سرمایه شما امنیت شما را در استفاده از آن قطعه هم فراهم می آورد.

پالونی جلو هیوندا

 

 

برای اطلاع از قیمت انواع پالونی جلو کیا با ما تماس بگیرید.

برای تماس با فروشگاه و مشاوره خرید می توانید با شماره زیر در تماس باشید.

02133531141 – 09124490785

شنبه تا چهارشنبهاز ساعت 09:00 تا 17:00

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: —>instagram

فروش انواع قطعات خودرو های کیا و هیوندا با بهترین کیفیت و قیمت با ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش ویژه برای خوردو شما

قطعات خودروهایی که کُرد یدک لوازم یدکی آنها را وارد می کند عبارتند از:

لوازم یدکی کیا سراتو – کیا سراتو کوپه – کیا اپتیما – کیا اسپورتیج – کیا موهاوی – کیا اپیروس – کیا سورنتو – کیا کادنزا – کیا پیکانتو

هیوندای سانتافه – هیوندای آزرا – هیوندای سوناتا – هیوندای سوناتا LF – هیوندای توسان-هیوندا النترا – هیوندای سنتنیال – هیوندای i20 و i30 و i10 – هیوندای جنسیس – هیوندای ix55-هیوندای اکسنت – هیوندای توسان ix35 – هیوندای جنسیس کوپه – هیوندای ولستر – هیوندای-آوانته .

قطعه اصلی پالونی

البته باید به این نکته توجه داشت که قطعات اصلی هیوندای بوسیله شرکت اصلی (هیوندای) تولید نمی‌کنند. بلکه شرکت‌های مختلفی برای تامین قطعات اصلی هیوندای وجود فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها تحت نظارت دقیق و کنترل کیفیت شرکت اصلی(هیوندای) شروع به تولید و فروش قطعات اصلی هیوندای برای بازار بعد از فروش (Aftermarket) می‌نمایند.

چرا قطعات اصلی هیوندای؟

نکته حائز اهمیت ای است که؛ مهم نیست شما از چه نوع خودروی هیوندایی استفاده می‌کنید؛ سونوتا، سانتافه، اکسنت، النترا، توسان، آزرا و … می‌توانید با خاطری آسوده قطعه اصلی هیوندای  را جایگزین قطعه معیوب کنید و از عملکرد درست  آن اطمینان کامل  داشته و خاطر جمع باشید.
قطعات اصلی هیوندای تحت نظارت و کنترل کیفیت این شرکت تولید شده و همچنین رعایت تمامی استانداردها و قوانین مربوطه باعث شده تا قطعات اصلی هیوندای کاملا دقیق با قطعه جایگزین منطبق باشد.
استفاده از قطعات غیر اصل نه تنها ممکن است باعث کاهش عملکرد خودروی شما بشود بلکه می‌تواند خودروی شما را از گارانتی شرکت مربوطه بیرون بیاورد.

صرفه جویی در هزینه‌ با تهیه قطعه اصلی

هرچند که ممکن است قیمت قطعات غیراصلی از اصلی ارزان‌تر باشد. اما با حساب کتاب دقیق متوجه می‌شوید که صرفه اقتصادی استفاده از قطعات اصلی در بلندمدت خیلی زیاد است. تولید کننده قطعه غیراصلی برای کاهش قیمت قطعات و افزایش رقابت پذیری، قطعات را با مواد اولیه با کیفیت پایین تر وکاهش سطح الزامات کیفی شرکت هیوندای تولید می کند لذا این قطعه دارای عملکرد ضعیف تری است. ممکن است مصرف کننده به جای یک‌بار خرید آن قطعه را دو بار یا چند بار دیگر خریداری کند.

مزیت‌های استفاده از قطعات اصلی هیوندای

 • افزایش کارایی و ایمنی خودرو
 • امنیت سرنشینان
 • کاهش ریسک هزینه‌های تعمیر
 • کاهش میزان استهلاک
 • احساس امنیت و آرامش در هنگام رانندگی
 • سازگاری دقیق قطعه جایگزین با قطعه اصلی
 • آزمایش شده تحت شرایط شبیه سازی هیوندای