4 نشانه خرابی موتور کیا

موتور همانند قلب تپنده برای خودرو است، که بدون آن ماشین هیچ کارکردی ندارد و همچون یک تکه آهن بی‌خاصیت خواهد بود. ما 4 نشانه خرابی موتور کیا را برای شما بیان می‌کنیم، که در صورت دیدن این مشکلات در خودرو کیا خود سعی کنید، سریع نسبت به رفع آن اقدام نمایید. گسترش صنعت خودرو سازی کیا، سبب شده تا دسترسی به لوازم یدکی کیا و انواع قطعات آن، بهتر و راحت‌تر باشد. فروشگاه کردیدک سال‌هاست، که در عرصه واردات و عرضه انواع قطعات یدکی کیا توانسته است، قطعات اورجینال و اصل را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. خوشبختانه کردیدک، به‌عنوان یک فروشگاه معتبر اینترنتی، در طول این سال‌ها شناخته شده و توانسته است، اعتماد مشتریان زیادی را به‌خود جلب نماید.

اهمیت استفاده از لوازم یدکی کیا مرغوب خودرو

خودرو کیا همچون سایر خودورهای لوکس، ممکن است به‌دلایلی همچون ضربه، تصادف، خرابی و سایر مشکلات فنی، موتور آن دچار نقص و مشکل شود، طوری‌که این قطعه اساسی نیاز به تعمیر و تعویض پیدا کند. برای اینکه ماشین ما همانند روز اول، شتاب و پیشرانه لازم را داشته باشد، باید لوازم و قطعات اصلی را جایگزین قطعه خراب و از کار افتاده شود. باید لوازم یدکی موتور ماشین، مناسب با نوع مدل خودرو خریداری و از همان کارخانه که خودرو در آن تولید شده، یا زیر مجموعه‌های همان برای ماشین استفاده شود.

چطور از صدای ماشین تشخیص بدهیم موتور آن خراب است؟

 

4 نشانه خرابی موتور کیا
4 نشانه خرابی موتور کیا

یکی از راه‌های دانستن خرابی موتور، که در تشخیص ایراد آن بسیار مهم است، شنیدن صدا از ماشین است، که در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • صدای جیغ
 • تنفس غیر طبیعی خودرو
 • صدای تق تق
 • صدای سیلندرها
 • صدای کمپرس سیلندر
 • صدای ضربه در سرعت گیر
 • صدای ضربه در موتور
 • صدای غیرعادی در پیچ و خم‌ها
 • صدای غیر عادی در ترمزگیری
 • صدای زوزه خودرو
 • صدای قیژ در هنگام استارت زدن
 • لرزش در بدنه خودرو

چند نشانه خرابی موتور کیا

در زیر چهار نشانه خرابی موتور کیا را برای شما بیان می‌کنیم:

لرزش موتور و بدنه

ممکن در زمانیکه مثلاً پشت چراغ قرمز توقف کرده‌اید، در هنگام درجا کار کردن موتور، ماشین دچار لرزش شود.

از جمله ایرادهای همچون، ضعیف شدن موتور در هنگام درجا کار کردن و اشکال در شروع حرکت، مخصوصاً زمانیکه چراغ یا گرمکن شیشه یا کولر روشن باشد و همچنین مصرف بالای سوخت اشاره کرد. سه دلیل مهم برای خرابی موتور خودرو وجود دارد: تراکم بد یا ترکیب نامناسب بنزین با هوا و نیز جرقه نزدن شمع‌ها را نام برد. در صورتی که شمع ماشین کثیف شده، یا وایر آن دارای ایراد باشد و یا سر دلکو آن ترک برداشته باشد، سبب می‌شود شمع‌ها خوب جرقه نزنند، در این حالت مخلوطی از بنزین و هوا وارد سیلندر شده، که پیش از انجام احتراق گریز داشته و از سر اگزوز و واشر سر سیلندر به‌صورت نشتی خارج می‌شود. به‌طور کلی خوب کار نکردن شمع، کثیفی فیلتر  بنزین و چندین عامل دیگر، سبب ایراد در موتور و لرزش خودور می‌شود.

صعود نامناسب خودرو در سراشیبی

اگر ماشین شما، در هنگام بالا رفتن بیش از حد زور می‌زند، این مشکل مربوط به گرفتگی فیلتر است. وظیفه فیلتر، جداسازی مواد نامناسب از بنزین است، که اگر این پمپ کثیف شود، سبب می‌‎‌‌شود پمپ شدیدتر کار کند، تا بتواند شدیدتر کار کرده تا بنزین مورد نیاز موتور از فیلتر عبور کند. هنگامی که ماشین در سراشیبی قرار می‌گیرد موتور به سوخت بیشتری نیاز دارد، و اگر سوخت کافی نباشد، موتور کار خود را خوب انجام نخواهد داد. بهترین کار در این شرایط چک کردن فشار بنزین است. باید مسیر فیلتر بنزین را چک کرد، تا اگر شد بتوان فیلتر را تعویض نمود، شاید آلودگی بنزین در باک رسوب کرده باشد.

خارج شدن دود از اگزوز ماشین

خارج شدن دود زیاد از اگزوز خودور، نشان دهنده این است که، سوخت فراوانی وارد موتور شده، یا شمع‌ها جرقه نمی‌زنند که در این حالت نیروی زیادی از موتور به هدر می‌رود. ناقص سوختن بنزین، زمانی پیش می‌آید، که ترکیب بنزین و هوا در اتاقک احتراق، کامل آتش نگرفته و این احتراق، در جایی دیگری از سیستم انجام می‌شود. در صورتی که میزان ترکیب سوخت با هوا درست نبوده و ایراد برقی هم وجود داشته باشد، سبب چنین مشکلی می‌شود. اگر سر شمع از دوده روغن و دیگر مواد پوشیده شده باشد، موجب ناقص سوختن بنزین و خارج شدن دود سیاه از اگزوز می‌گردد، در این حالت موتور آسیب دیده و باید سریع این ایراد برطرف شود.

روشن شدن چراغ‌های هشدار دهنده

مشکلات زیادی درباره افت توان خودرو، از طریق روشن شدن چراغ چک نشان داده می‌شود. افت توان موتور می‌تواند، ناشی از اشکال در سنسور گاز O2 یا وایر شمع‌ها، سنسور هوا یا مبدل کاتالیستی باشد. علاوه بر موارد نام برده، اگر دریچه هوای موتور هم ایراد داشته باشد، سبب کاهش افت موتور می‌گردد. در خودرو دریچه PVC قسمتی از سیستم کنترل گازهای آلاینده است. زمانیکه این دریچه باز شود، هوای زیادی وارد موتور شده و اگر با جرم و آلودگی پرشود، موتور خاموش می‌گردد. تعویض و تمیز کردن این دریچه کار راحتی است. بازرسی مبدل کاتالیستی هم می‎‌تواند، به پیدا کردن علت افت توان موتور خودرو شما کمک کند. از کار افتادن این قطعه موجب شده، گازها خوب از اگزوز خاموش نشود و سبب خاموشی موتور می‌گردد.

تعویض قطعات اصلی موتور خودرو  

 

4 نشانه خرابی موتور کیا
4 نشانه خرابی موتور کیا

در صورتی خرابی موتور و سایر لوازم یدکی کیا، اگر قطعه معیوب و یا تقلبی جایگزین شود، به سایر قطعات ماشین آسیب وارد کرده و هزینه‌های زیادی را برای صاحب خودرو در بر خواهد داشت. متأسفانه لوازم یدکی کیا تقلبی، در بازار ارزان‌تر و فراوان‌تر است، و افراد به‌دلایلی از جمله سود جویی، اقدام به قاچاق این لوازم می‌کنند. برای خرید لوازم اصلی و گارانتی‌دار، باید به فروشگاه‌های مخصوص این قطعات مراجعه کرده و از طریق یک فرد یا تعمیر کار ماهر، به‌صورت اصولی و مناسب نصب شود.

فروشگاه کردیدک یک مرکز خریدی معتبر برای انواع لوازم یدکی کیا

برای صاحبان خودرو زیاد پیش آمده، که در زمان خرید قطعات ماشین، دچار تردید شوند. خرید این لوازم به‌صورت اصلی، به‌دلیل اصالت و دوام بالایی که دارند، خرید یک قطعه اصل و مرغوب، مانع از خرابی‎های ماشین در آینده شده و مانع از تحمیل هزینه‌های سنگین به صاحب ماشین می‌شود. در فروشگاه کردیدک، همه لوازم یدکی کیا اصل بوده، به‌صورت کاملاً اورجینال، وارد فروشگاه می‌‎شود. برای خرید لوازم یدکی کیا، در صورتی که نتوانستید به‌صورت حضوری، به فروشگاه ما مراجعه کنید، می‌توانید از طریق وب سایت، همه محصولات و قطعات یدکی را، همراه با قیمت لوازم یدکی کیا مشاهده کرده و خرید خود را انجام دهید. همه سفارشات خرید، در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه برای مشتریان به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.مقالات مرتبط:

فروشگاه لوازم یدکی کیا اپتیما

خرید لوازم یدکی کیا وارداتی 2010 تا 2020

فروشگاه پخش لوازم یدکی کیا اسپورتیج

لوازم یدکی کیا سراتو آنلاین و کاملا معتبر

اپتیما 2020 کیاموتور

لوازم یدکی کیا