راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا

این مقاله به نوعی راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا است پس حتماً تا انتها ما را همراهی بفرمایید. کاتالیزور هیوندای و کیا در مسیر خروجی گازهای موتور قرار دارد که مونوکسید کربن و هیدروکربن‌های نسوخته را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می‌کند. در واقع این قطعه در کاهش آلودگی هوا خیلی مؤثر است. این قطعه در فواصل زمانی مشخص نیاز به سرویس دارد تا اگر شبکه‌های داخلی آن گرفتگی داشت به سرعت رفع شود. اگر به موقع آن را سرویس نکنید کارایی خود را از دست داده و نمی‌تواند به خوبی انجام وظیفه کند. همچنین ممکن است گازهای خارج شده از اگزوز آن تا پنج برابر آلودگی بیشتری تولید کند. کرد یدک ارائه دهنده انواع لوازم یدکی هیوندا و کیا، کاتالیزور هیوندا و کیا با بهره مندی از کادری حرفه‌ای و مجرب آماده است تا در این زمینه بهترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت به شما مصرف‌کننده محترم تقدیم کند.

مشخصات کاتالیزور هیوندا و کیا

میانگین عمر مفید این قطعه حدود 4 تا 5 سال است و بعد از آن باید با یک قطعه جدید تعویض شود. این قطعه یک سری عناصر اصلی دارد که وظیفه کاتالیستی را بر عهده دارند، این عناصر یا از فلزات گران‌بها هستند مثل رودیم، پالادیم، پلاتین یا از جنس فلزاتی مثل مس، نیکل، منگنز و آهن انتخاب می‌شوند. هیوندا جزء یکی از خودرو‌های خارجی است که انواع مختلفی از مدل‌های آن وارد بازار ایران شده است. کاتالیزور یک قطعه بسیار مهم در خودرو است که اگر به درستی کار نکند یا خراب باشد، ممکن است به موتور هیوندا آسیب برسد. اگر کاتالیزور هیوندای شما دچار مشکل شد نگران نباشید کردیدک بهترین قطعات یدکی هیوندا و کیا را به صورت اورجینال در اختیار شما قرار می‌د‌هد. معطل نکنید با مشاهده کوچکترین مشکل با متخصصان کردیدک تماس بگیرید و در صورت نیاز قطعات یدکی خودروی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید لوازم یدکی هیوندا و کیا

 

راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا
راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا

کاتالیزورها معمولاً به همین راحتی خراب نمی‌شوند. هر قطعه مصرفی خودرو بعد از گذشت مدت زمانی به تعویض یا تعمیر احتیاج پیدا می‌کنند. مهم نیست که شما از چه نوع خودرو هیوندا یا کیا استفاده می‌کنید. برای اطلاع از قیمت انواع کاتالیزور اگزوز هیوندا و خرید انواع قطعات یدکی هیوندا و کیا می‌توانید با کارشناسان مجموعه کردیدک تماس حاصل فرمایید. با خیال آسوده قطعه اصلی هیوندا و کیا را جایگزین قطعه معیوب کنید و از عملکرد صحیح آن مطمئن باشید. قطعات اصلی تحت نظارت و کنترل کیفیت این مجموعه با رعایت تمام استانداردها و ضوابط مربوطه تهیه شده است تا لوازم یدکی اصلی هیوندا و کیا با اطمینان به دست شما عزیزان برسد.

عواملی که در خرابی کاتالیزور مؤثر است

گرفتگی بیش از حد شبکه‌های کاتالیزور در خودروهای قدیمی‌تر رایج‌ترین نوع خرابی کاتالیزور است؛ که باعث می‌شود دود ناشی از احتراق موتور نتواند از کاتالیزور عبور کند و از اگزوز خارج شود. وقتی دود خارج نشود ورود هوا به موتور هم دچار مشکل شده در نتیجه موتور درست و دقیق عمل نمی‌کند. اگر سیستم جرقه خودرو مشکل داشته باشد باعث می‌شود مخلوط سوخت و هوا ناقص عمل کند و گازهای حاصل از احتراق ناقص به تخریب کاتالیزور منجر می‌شود. کاتالیزور نسبت به تغییرات دما و ترکیبات گازهای خروجی حساس است. به طور مثال خرابی واشر سرسیلندر باعث می‌شود روغن و آب به محفظه احتراق وارد شود و گازهای خروجی را آلوده می‌کند گرم شدن بیش از حد موتور هم باعث آسیب به کاتالیزور می‌شود. ضربه خوردن و صدمه دیدن پوسته کاتالیزور هم ممکن است عملکرد این قطعه را مختل کند. در خرابی کاتالیزور باید ابتدا عیب مورد نظر را رفع کنید بعد برای تعویض کاتالیزور اقدام کنید. تا وقتی عامل اصلی خرابی ریشه یابی و حل  نشود تعویض کاتالیزور به تنهایی دردی را دوا نمی‎کند و بعد از مدتی دوباره همان مشکل سر بر می‌آورد!

دیگر عوامل خرابی کاتالیزور هیوندا و کیا

 • ضربه فیزیکی به کاتالیزور وارد شود
 • استفاده از انژکتور شورها و مکمل‌های غیر اصلی
 • سیستم جرقه زنی و سوختن ناقص مخلوط سوخت و هوا معیوب باشد
 • حد دمای موتور بیش از حد بالا رود
 • واشر سر سیلندر خراب باشد و گازهای خروجی از روغن و آب وارد شده به محفظه احتراق تأثیر پذیرد

تعمیر انواع کاتالیزور هیوندا

 

راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا
راهنمای خرید کاتالیزور هیوندا و کیا

مسدود شدن شبکه‌های کاتالیزور به دلیل کارکرد طولانی مدت در خرابی کاتالیزور خیلی مؤثر است. استفاده از سوخت‌های غیر استاندارد و آلوده هم اثر مخربی بر عملکرد آن دارد. اختلالاتی مثل فاسد شدن و خراب شدن واشر سر سیلندر یا احتراق ناقص و گرم شدن بیش از اندازه موتور موجب بالارفتن حرارت و دمای گازهای خروجی می‌شود. خراب شدن سیستم جرقه زنی اتومبیل هم باعث کارافتادن کاتالیزور می‌شود. از دیگر علائم خرابی این قطعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوی بد از خودرو متصاعد شود
 • شتابگیری خودرو افت محسوسی داشته باشد
 • خودرو بد روشن شود یا اصلاً روشن نشود
 • دود سیاه و غلیظ از دهانه اگزوز خارج شود
 • هر گونه تغییر قابل توجه و افزایش در مصرف سوخت خودرو
 • صدایی شبیه به تکان خوردن سنگریزه از کاتالیزور به گوش رسد
 • خودرو در حالت ثابت بد کار کند یا لرزش داشته باشد
 • در نمایشگر پشت فرمان چراغ چک روشن شود

دقت داشته باشید که هر گونه اختلال در عملکرد کاتالیزور ممکن است باعث شود در معاینه فنی خودرو مردود شوید. البته با استفاده از دستگاه دیاگ می‌توانید نسبت به کارایی یا عدم کارایی کاتالیست هیوندا آگاهی حاصل کنید. پیشنهاد مجموعه کردیدک به شما این است که در صورت تردید نسبت به عملکرد صحیح کاتالیزور در اولین فرصت نسبت به کنترل و در صورت نیاز تعویض آن اقدام کنید. اختلال در این قطعه آلودگی هوا را در شهرهای بزرگ تشدید می‌کند پس حتماً از سالم بودن کاتالیزور خودرو اطمینان حاصل کنید. گروه کردیدک بهترین و با کیفیت ترین لوازم یدکی هیونداو کیا را برای ارائه در سایت کردیدک قرار داد است شما می‌توانید در صورت تمایل به صورت تلفنی هم ثبت سفارش کنید. کردیدک برای راحتی شما مصرف کننده عزیز انواع روش‌های خرید را در اختیار شما قرار داده تا هر روشی را که برایتان راحت‌تر است انتخاب کنید.

چرا باید کاتالیزور هیوندا را تعویض کنیم؟

مهم‌ترین دلیل تعویض یا تعمیر کاتالیزور جلوگیری از بروز مشکلات جدی در موتور خودرو است. در صورتی بروز مشکل در این قطعه گازهای حاصل از احتراق موتور از اگزوز خارج نشده و همین موضوع باعث می‌شود تا هوا به داخل موتور راه پیدا نکند و گازهای تولید شده دوباره به موتور باز گردند و منجر به خرابی و کارکرد نامناسب موتور می‌شود. تعویض این قطعه باعث می‌شود که گازهای خروجی از خودرو تا 90 درصد بی ضرر باشند و هیچ مشکلی برای محیط زیست ایجاد نکنند. پس در بررسی و عیب‌ یابی کاتالیزور هیوندا کوتاهی نکنید و در اسرع وقت آن را انجام دهید. برای اطلاع از قیمت انواع قطعات یدکی هیوندا و کیا می‌توانید با بخش فروش کردیدک تماس بگیرید و در صورت نیاز از مشاوره خرید بهره‌مند شوید تا محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.مقاله مرتبط:

کاتالیزور هیوندا و کیا را از کرد یدک بخرید