تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر ماشین، موتور آن است، که در صورت ایجاد کوچکترین مشکل، در این وسیله باید سریع عیب آن رفع شود. برای تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما و تمامی ماشین‌های لوکس، در صورتی که می‌خواهیم خودرو مانند روز اول شتاب و پیشرانه لازم را داشته باشد، باید از لوازم یدکی کیا اصل برای موتور خودرو استفاده کنید. ما یک فروشگاه خوشنام و معتبر، به نام کردیدک را به شما معرفی می‌کنیم؛ تا از لوازم یدکی کیا اصل و استاندارد این فروشگاه که وارداتی از مراکز معتبر و نمایندگی‌های کیا هستند، برای موتور ماشین خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از قطعات یدکی ناموغوب و دسته دوم بی‌کیفیت ممکن است، خسارت‌های جبران ناپذیری به ماشین وارد کند.

اهمیت توجه به‌خرابی موتور خودرو موتور کیا سراتو و کیا اپتیما و تعمیر آن

بیشتر ما با خرید خودرو لوکسی مثل کیا، دیگر اصلاً دوست نداریم به خرابی آن فکر کنیم، و یا آمادگی لازم در این زمینه را کسب کنیم. خودروهای مرغوب و با کیفیت،هم مانند تمامی ماشین‌ها، چون دست ساز انسان هستند، ممکن است دیر یا زود دچار عیب و نقص فنی شده، و شما مجبور به تعمیر آن شوید. هر چند این مشکل برای ماشین کیا به سادگی اتفاق نمی‌افتد، ولی در موارد زیادی، باید برای پیشگیری از خطر و خسارت‌های احتمالی در آینده، نسبت به رفع سریع آن اقدام شود. ایراد در موتور خودور، یکی از آن مشکلاتی است، که اگر مورد غفلت و بی‌توجهی قرار بگیرد، علاوه بر به خطر انداختن امنیت ماشین و سرنشینان، ممکن است به لوازم جانبی دیگر  ماشین خسارت وارد کند و شما را دچار پرداخت هزینه‌های هنگفت و زیاد تعمیر و تعویض قطعات نماید.

دلایل خرابی موتور ماشین

 

تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما
تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما
  • مشکلات مربوط به سوخت رسانی
  • مشکلات مربوط به تنفس موتور
  • مشکلات مربوط به جرقه زنی
  • مشکلات ایجاد شده در مرحله تراکم موتور

در زیر به چند مورد از، مهم‌ترین نشانه‌های خرابی موتور کیا سراتو و موتور کیا اپتیما می‌پردازیم:

خارج شدن دود از اگزوز ماشین

خروج دودهای غلیظ  و غیر عادی، از اگزوز ماشین که ممکن است، هر کدام به یک رنگی باشد، نشان دهنده وجود یک مشکل بزرگ در خودرو است. اگر دود سفید رنگ باشد، به این معنا است که مایع ضد یخ یا خنک کننده وارد محفظه احتراق شده و درحال سوختن است. بیرون دادن دود سیاه، گویای این حالت است که سوخت، زیادی در داخل موتور می‌سوزد، که موجب بالا رفتن مصرف آن می‌شود. دود آبی هم نشانه‌ای از روغن سوزی در ماشین است، که باید این نشانه‌ها در ماشین را جدی گرفت. مهم نیست که دود چه رنگی از اگزوز خارج می‌شود، مهم جدی گرفتن مشکل  و اقدام به رفع سریع آن است.

بدکار کردن موتور

این مشکل به‌خاطر وجود یک شمع موتور خراب، کیفیت پایین بنزین و یا عوامل مختلف دیگری که ممکن است به‌وجود بیاید. نکته مهم جدی گرفتن این نشانه‌های خرابی است، که در صورت بی‌توجهی خرابی و از کار افتادن موتور را در پی خواهد داشت و در صورت پیشرفت این نقص در ماشین ممکن است، هیچ گاه دیگر خودرو روشن نشود و این چیزی است، که صاحبان خودرو را به وحشت می‌اندازد. نباید از این نشانه‌ها به سادگی عبور کنید، چون این مشکل خود به‌خود رفع نخواهد شد و لازم است، حتماٌ باید تعمیر کار ماهر در خودروهای کیا مشورت کنید.

درست کار نکردن فرمان ماشین

گاز، ترمز و فرمان سه موردی بوده، که در رانندگی بسیار اساسی و مهم هستند، که در صورت عدم شتاب گیری، فرمان ماشین حتماً  دارای مشکلی است و درصورتی که نتوانید خودرو خود را کنترل کنید هر اندازه که ماشین شتاب داشته باشد، زیاد به درد بخور نخواهد بود. هر چند که جدیدترین تکنولوژی فرمان خودروها الکتریکی است، ولی  باید همه سیستم آن به‌درستی کار کنند. وجود نقص‌هایی همچون سفت شدن فرمان، یا زیادی شل شدن آن، ضربه زدن فرمان یا ایجاد صداهای عجیب و غریب، در هنگام دور زدن را باید جدی گرفت و برای رفع آن اقدام کرد.

لرزش در بدنه خودرو

ماشین در هنگام حرکت، باید نرم و راحت حرکت کند و شتاب بگیرد، در صورتی که  شمع‌های ماشین خوب کار نکند، لوله بنزین گرفته یا کثیف باشد، می‎تواند این مشکل را هم به‌وجود بیاورد، که هر کدام نشانه‌ای از وجود ایراد در موتور است. تعویض به‌موقع روغن و تسمه‌های موتور می‌‎‌تواند، در پیشگیری از چنین مشکلی بسیار کمک کننده باشد.

تولید سر و صدای زیاد ماشین

شنیدن صدا از موتور، نشان دهنده یک مشکل است، که می‌تواند به علت احتراق سوخت در زمانی زودتر از موعد باشد. اگر پیستون آسیب جدی دیده باشد، می‌تواند این مشکل را ایجاد کند، یا مشکل صدای ناهنجار را تعمیر یا تعویض استارت رفع کرد. شنیدن صدای تق تق خیلی ملایم و خفیف در موارد زیادی عادی است، اما شنیدن صدای ساییدگی در تعویض دنده می‌تواند گویای این باشد، که باید قطعات گیربکس تعویض شوند. در زمان تولید سر و صدا دقت داشته باشید، که دقیقاً صدا از کجای موتور شنیده می‌شود، تا تعمیر کار را به‌خوبی راهنمایی کنید.

ایجاد بوی نامطبوع و ناخوشایند در داخل ماشین

 

تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما
تعمیر موتور کیا سراتو و کیا اپتیما

در صورتی که مایع خنک کننده که، در داخل رادیاتور قرار دارد نشت کند، یا گاز اگزوز به‌داخل کابین راه پیدا کند، سبب ایجاد بوی نامطبوع و ناخوشایند در ماشین خواهد شد. اگر تسمه‎‌های موتور شل یا پاره شوند، یا شلنگ ضروری که مایعات موتور را جابه‌جا می‌کند، به‌دلیل تماس با ماده داغ در موتور در حال ذوب شدن است. به هر حال برای رفع این مشکل، باید سریع به‌فکر چاره بود.

راه‌هایی برای جلوگیری از خرابی موتور خودرو

  • نباید اجازه داد روغن موتور کاهش پیدا کند؛ زیرا این روغن به‌دلایلی همچون، روغن ریزی از کاسه نمدها و واشرها، کاهش پیدا می‌کند یا با رسیدن روغن به محفظه احتراق یا ضعیف شدن رینگ پیستون، سبب روغن سوزی و در نهایت خرابی موتور می‌شود.
  • کاهش سطح مایع خنک کننده و گرفتگی مجاری خنک کنندگی، ایراد ترموستات یا از کار افتادگی فن موتور خنک کننده، سبب داغ شدن بیش از اندازه موتور می‎شود، که در صورت بی‌توجهی موجب قاطی کردن آب روغن و سوختن واشر سر سیلندر می‌شود.
  • با شنیدن هر گونه صدای غیرعادی، سریع به تعمیر کار مراجعه کرده، تا بتواند سریع خرابی و ایراد موتور را تشخیص دهد.

کردیدک فروشگاهی معتبر برای خرید لوازم یدکی کیا

فروشگاه کردیدک، سال‌هاست که در عرصه فروش انواع لوازم یدکی کیا در بازار حضور دارد و توانسته است اعتماد مشتریان زیادی را کسب کند. این فروشگاه چند سالی است، با قرار دادن انواع لوازم یدکی خود در وب سایت این مجموعه، خوشبختاته در عرصه فروش اینترنتی و رساندن محصولات اورجینال با بسته بندی بسیار خوب در کمترین زمان ممکن، رضایت خاطر مشتریان مجازی خود در حد زیادی جلب کرده است. دوری از سود جویی یک طرفه و به‌دست آوردن اعتمادی متقابل، دو ارزش مهم است، که مدیریت و کارکنان این فروشگاه معتبر و با سابقه بر آن تأکید دارند. تنوع محصولات ما در فروشگاه کردیدک، بسیار بالا بوده و شما می‌توانید، همه آنها را در وب سایت همراه با قیمت آن مشاهده فرمایید. در صورت تمایل می‌توانید، با کارشناسان ما در فروشگاه تماس گرفته و همه اطلاعات لازم را کسب کرده و خرید خود را با خیالی آسوده از مجموعه‌ای معتبر، با داشتن محصولات استاندارد و ضمانت شده انجام دهید.بیشتر بخوانید:

4 نشانه خرابی موتور کیا

فروشگاه لوازم یدکی کیا اپتیما

خرید لوازم یدکی کیا وارداتی 2010 تا 2020

فروشگاه پخش لوازم یدکی کیا اسپورتیج

لوازم یدکی کیا سراتو آنلاین و کاملا معتبر

اپتیما 2020 کیاموتور

لوازم یدکی کیا