4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا 

در این مقاله به بررسی 4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا می‌پردازیم. اگر مشکل شناسایی علائم خرابی واشر گلویی را دارید حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید. واشر در ارتباط مستقیم با احتراق سوخت در پیشرانه خودرو است. اگر دچار مشکل شود باعث می‌شود که خودرو بدون دلیل گاز بخورد، پیشرانه آن با مشکل مواجه شود و رانندگی با آن نرم و راحت نباشد. این واشر یک قطعه کوچک و کاربردی در سیستم پیشرانه خودرو است.

در پیشرانه هر خودرو از طریق یک پمپ، بنزین به درون محفظه احتراق وارد و با هوایی که هم‌زمان به داخل محفظه مکیده شده، ترکیب می‌شود. بعد با کمک شمع فرآیند سوختن شروع و خودرو به حرکت در می‌آید. دود ناشی از احتراق هم از مسیر دیگری از محفظه احتراق خارج می‌شود. واشر منیفولد سرسیلندر و محل اتصال منیفولد را مسدود کرده و مانع نشتی هوا می‌شود.

در شرایطی ممکن است که این واشر خراب شده و نتواند عملکرد درستی داشته باشد. و عملکرد پیشرانه خودرو را هم با مشکل روبه‌رو کند. در صورت بروز مشکل برای واشر گلویی باید سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. برای تهیه انواع لوازم یدکی هیوندا با واحد فروش کردیدک تماس بگیرید یا از طریق سایت به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

کردیدک یکی از معتبرترین مراکز تهیه و توزیع لوازم و قطعات اصلی هیوندای و کیا است که سابقه درخشانی در این حوزه دارد و با در اختیار داشتن تیم کارشناسی خبره در راستای ایجاد بازاری مناسب جهت تهیه آسان لوازم یدکی با کیفیت و اصلی هیوندای و کیا ایجاد شده است.

1. خرابی واشر گلویی

 

4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا
4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا

خودرو همیشه نشانه‌های دقیقی از نیازهایش اعلام می‌کند. فقط باید با دقت به صدا، نحوه حرکت، میزان مصرف سوخت آن توجه کنید. برای تشخیص به ‌موقع خرابی‌های خودرو باید آگاهی و دانش خود را بالا ببرید.

2. مصرف بالای سوخت خودرو

هر زمان مصرف خودروی شما به‌طور ناگهانی بالا رفت یکی از دلایل آن می‌تواند خرابی واشر آن باشد. سوخت و هوا در خودرو باید با نسبت مشخصی با یکدیگر ترکیب شوند. وقتی واشر خراب شود هوا نشت کرده‌ و این نسبت معین به هم می‌خورد. در نتیجه سوخت بیشتری برای ترکیب با هوا لازم است که این موضوع تعداد دفعات پر کردن باک خودرو را بیشتر می‌کند.

3. کم شدن توان خودرو

اگر نسبت ترکیب سوخت و هوا بهم بخورد قدرت خودرو کم شده و علی‎رغم مصرف بیشتر سوخت عملکرد پایین‌تری خواهد داشت. در این مواقع شتاب‌گیری خودرو نسبت به قبل خیلی کم‌تر می‌شود. پس اگر دیدید که خودروی شما مثل سابق سرحال نیست و انرژی آن در مسیرهای سربالایی کم شده ممکن است واشر آن دچار مشکل شده باشد. پس در اسرع وقت خودروی خود را به یک متخصص نشان دهید.

4. واشر گلویی

واشر گلویی در خروجی منیفولد و ورودی کاتالیست قرار دارد. واشر گلویی اگزوز شکلی دایره‌ای دارد. به وجود آمدن مشکل در واشر گلویی باعث ایجاد صدای زیاد در موتور ماشین می‌شود. اگزوز از طریق گلویی به موتور وصل می‌شود. اگر واشر گلویی اگزوز خراب شود صدای ویزویز می‌شنوید و اگر واشر جانبی خراب شود هنگام بالارفتن دور موتور صدای تاپ تاپ به گوش می‌رسد. در این حالت ممکن است دود به داخل ماشین نشت کند.

در خودروهای انژکتوری واشر منیفولد وجود دارد که در صورت خرابی سبب نوسان دور موتور شده و صدای نشتی هوا از این قسمت شنیده می‌شود. برای جلوگیری از نشتی دود و درزگیری مناسب در قسمت اگزوز خودرو از واشر گلویی اگزوز استفاده می‌شود. این واشر تماس مداوم با دمای بالای دود خروجی از موتور خودرو دارد به همین دلیل از جنس فلزی نسوز ساخته می‌شود تا در مقابل دمای بالا مقاوم باشد.

اگزوز نقش مهمی در تخلیه دود و گاز به سمت خارج موتور خودرو دارد. باید بدانید که خرابی و سوختگی واشر گلویی اگزوز باعث ایجاد سر و صدای اضافی در خودرو شده و گاهی دود را به اتاق سرنشینان خودرو هدایت می‌کند. اگزوز خودرو طول زیادی دارد به همین دلیل به‌صورت چند تکه ساخته می‌شود.

این سیستم به دلیل اتصال به پیشرانه و داشتن طول زیاد تکانه‌های زیادی را تحمل می‌کند. این عوامل باعث می‌شود واشرهای قرار گرفته در بین فلنچ‌های متصل کننده هر بخش از سیستم خودرو در مدت طولانی دچار خوردگی و لهیدگی شده و عملکرد درستی نداشته باشند.

 ویژگیهای واشر گلویی هیوندا

 

4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا
4 نشانه خرابی واشر گلویی هیوندا
  • از با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده
  • طبق بالاترین استاندارد خودروسازی تولید شده
  • مونتاژ پذیری راحتی دارد
  • در برابر حرارت مقاوم است و عمر طولانی دارد

استفاده از منبع اگزوز به این دلیل است که گازهای خروجی حاصل از احتراق در موتور با سرعت خیلی زیادی از سوپاپ‌های دود خارج می‌شوند که دارای انرژی جنبشی زیادی بوده و صدای بسیار بلندی تولید می‌کنند. بیشترین میزان خرابی در سیستم اگزوز معمولاً در انبار اگزوز، عایق‌ها و واشرهای گلویی آن اتفاق می‌افتد.

در صورت بروز مشکل در واشر گلویی از موتور خودرو صدایی شبیه به تخلیه‌ی باد شنیده می‌شود. یا اگر کاپوت را بالا بزنید بوی نشتی گاز یا دودهای خروجی به مشامتان می‌رسد. این واشر وظیفه‌ از بین بردن صدا در خروجی منیفولد و ورودی کاتالیست را به عهده دارد. از جمله علائم خرابی این واشر می‌توان به ایجاد صدای زیاد در منیفولد و ایجاد بوی دود اشاره کرد. مونتاژ غیر اصولی و فرسودگ هم از علل خرابی این قطعه محسوب می‌شوند.

تعویض واشر گلویی

این واشر از شبکه توری مانند سیم‌های فولادی یا استیک نازکی تشکیل شده است که حفره‌های آن را با سرب یا گرافیت ریخته گری شده پر می‌کنند. همچنین ساختار نرمی دارد و اگر تحت فشار قرار گیرد له شده و شکل پذیر است.

با قرارگیری این واشر در فلنچ های سیستم اگزوز و سفت شدن پیچ‌های فلنچ، کمی له شده و نمی‌گذارد گازهای خروجی اگزوز جز از مسیر اصلی اگزوز خارج شوند. واشر با گرم و سرد شدن دائمی اگزوز و تکانه‌های زیاد این سیستم به مرور زمان از بین می‌رود و باعث فرار گازهای داغ اگزوز می‌شود و باعث ایجاد بوی دود یا بروز سوختگی می‌شود.

لوازم یدکی هیوندای غرب تهران

کسانی که خودروی هیوندای دارند باید به دنبال یک سایت معتبر باشند که بتوانند با خیالی راحت هم از لحاظ  قیمت و هم کیفیت، خرید اینترنتی لوازم یدکی هیوندای را انجام دهند. فروشگاه کردیدک جزء معتبرترین فروشگاه‌های لوازم یدکی هیوندای در تهران است که در خدمت شما عزیزان است تا بدون صرف وقت و با کمترین هزینه قطعات با کیفیت مورد نیاز خودروی خود را تهیه و استفاده کنید.بیشتر بخوانید:

خرابی بلوک سر سیلندر تعمیر یا تعویض؟

خرابی کارتل روغن در خودروهای هیوندا و کیا

نحوه تعویض واشر درب سوپاپ

چگونه گیج روغن را چک کنیم؟

دلیل کار نکردن بخای هیوندا وکیا

چرا سوپاپ هوا بزرگتر از سوپاپ دوداست؟

چرا آب رادیاتور تغییر رنگ می دهد؟

نرخ جریمه راهنمایی و رانندگی در1400و 1402

زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ

مقایسه استاندارد مصرف سوخت WLTP ایران با اروپا

مقایسه دو کمپانی هیوندا و کیا

4 نشانه خرابی موتور کیا

فروشگاه لوازم یدکی کیا اپتیما

خرید لوازم یدکی کیا وارداتی 2010 تا 2020

فروشگاه پخش لوازم یدکی کیا اسپورتیج

لوازم یدکی کیا سراتو آنلاین و کاملا معتبر

اپتیما 2020 کیاموتور

لوازم یدکی کیا

لوازم یدکی هیوندا

لیست لوازم یدکی هیوندا

لوازم الکترونیکی هیوندا