بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا

در این مطلب به بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا می‌پردازیم. لوازم یدکی هیوندا انواع مختلف و برندهای متفاوتی دارد. شناخت نوع و کیفیت لوازم یدکی هیوندادر سلامت و کارکرد خودروی شما بسیار مؤثر است. پس خرید از مراکز معتبر برای خرید لوازم یدکی هیوندا را همیشه در اولویت قرار دهید.

کردیدک به عنوان مجهزترین فروشگاه لوازم یدکی هیوندا انواع مختلف قطعات هیوندا را با قیمتی مناسب و بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد. به حرکت درآمدن یک خودرو حرکت و رسیدن آن به سرعت لازم به عوامل زیادی بستگی دارد. حتی بدنه خودرو و همه تراش‌های ایجاد شده روی آن در سرعت و عملکرد خودرو مؤثر است. اما اهمیت قطعات موتوری خیلی بیشتر است.

موتور اصلی‌ترین قطعه به کار رفته در هر خودرو است به همین دلیل قطعاتی که به عملکرد این بخش کمک می‌کنند هم خیلی با اهمیت هستند. برای خرید لوازم یدکی هیوندای به سایت کردیدک مراجعه نمایید تا با بهترین قیمت قطعات جنیون را خریداری کنید. دقت داشته باشید که استفاده از قطعه تقلبی در برای مدت کوتاهی نیاز خودرو شما را برطرف می‌کند اما عملکرد خودرو شما هرگز به‌ خوبی زمانی که از قطعه اصلی استفاده می‌کنید نخواهد شد. همچنین عمر قطعات تقلبی خیلی کوتاه است.

شاتون

شاتون از یک طرف به پیستون و از طرف دیگر به میل لنگ وصل است. انتهای پیستون که به شاتون وصل است سوراخی وجود دارد در زیر رینگ‌های پیستون هم سوراخی وجود دارد. در این سوراخ‌ها پین کوچک قرار می‌دهند. این پین مقاوم است و میله‌ها را به هم وصل می‌کند و شبیه آونگ زیر پیستون حرکت می‌کند. برای جلوگیری از حرکت پین در موقعیت خود با رینگ در هر دو طرف محدود شده است. ساختار سیلندری و استوانه‌ای پیستون هم حرکات آن را محدود می‌کند.

سیلندر هیوندا و کاربرد آن

 

بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا
بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا

با انفجار سوخت در سیلندر نیروی محرکه خودرو تأمین می‌شود. این قطعه از نظر شکل ظاهری شبیه یک استوانه تو خالی است. سیلندر در موتور هیوندا برای حرکت پیستون‌ها، تبدیل انرژی شیمیایی به حرارتی، تبدیل انرژی حرارتی به فشار، تبدیل فشار به نیرو و تبدیل این نیرو به حرکت پیستون کاربرد دارد. موتور هیوندا از سه قطعه اصلی تشکیل شده: سرسیلندر، سیلندر و کاتر. سیلندر یکی از قسمت‌های ساکن موتور خوردو است.

رینگ پیستون هیوندا

پیستون به تنهایی نمی‌تواند سیلندر موتور را آب بندی کند. برای این کار در قسمت بالای آن شیارهای رینگ نشین قرار دارد. رینگ پیستون سطح تماس پیستون و دیواره سیلندر را کم می‌کند. کاربردهای دیگر این قطعه: جلوگیری از اصطکاک و فرسودگی زیاد، آب بندی محفظه احتراق و جلوگیری از نشت گاز از اطراف پیستون است. بوش، رینگ و پیستون دائماً در تماس با هم هستند به همین دلیل در اثر عملکرد بالای موتور دچار فرسایش می‌شوند. خشکی رینگ، استفاده از روغن موتور نامرغوب و وارد کردن فشار بیش از حد به موتور دستگاه از علل خرابی این قطعه است.

میل لنگ هیوندا

میل لنگ در موتور سوخت داخلی خودرو قرار دارد و از قطعات مهم خودرو محسوب می‌شود. این قطعه متصل به تمام پیستون‌های داخل موتور و فلای ویل است. میل لنگ نیروی که پیستون ایجاد کرده را با بالا و پایین آوردن نیرو با حرکات دورانی به چرخ‌ها منتقل می‌کند تا خودرو به حرکت درآید. در واقع این قطعه بین حرکات مقابله‌ایی و حرکات چرخشی تعادل ایجاد می‌کند

کمپرسور کولر

 

بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا
بررسی مهمترین قطعات موتوری هیوندا

رایج ترین مشکل سیستم کولر خودرو بروز نشتی در مدار کولر است. بعد از بررسی نشتی کولر خودروی خود و اطمینان از عدم نشتی در مدار کولر به سراغ کمپرسور کولر خود بروید. اکثر کمپرسورهای کولر خودروها یک کلاچ دارند که در هنگام نیاز کمپرسور را درگیر و در صورت عدم نیاز کمپرسور کولر را غیر فعال می‌کند. اگر عمر این کلاچ تمام شده باشد می‌تواند کمپرسور را از کار بیندازد. وجود مشکل در لوازم داخلی کمپرسور هم می‌تواند باعث شود که کمپرسور فشار کافی را تولید نکند و افت فشار این قطعه کار نکردن سیستم کولر را به دنبال خواهد داشت. در صورت مشاهده هر یک از این مشکلات در کمپرسور خودرو آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید که اگر نیاز به خرید لوازم یدکی برای باشد به سرعت اقدام به خرید کنید.

خرید قطعات موتوری هیوندا

اصولاً طراحی خودروها طوری است که بعد از مدتی استفاده از آن‌ها باید قطعات آن را تعویض کنید. عمده‌ترین دلیل خرابی قطعات موتوری گذشت مدت زیادی از ساخت خودرو است. جایگزینی لوازم یدکی هیوندا با قطعات نو در عملکرد خودرو تأثیر زیادی دارد. عواملی مثل تصادف و عدم نگهداری صحیح از خودرو هم می‌تواند از دلایل خرابی قطعات خودرو باشد. فقط قطعات جنیون می‌توانند عملکرد قطعه قبلی را در خوردرو داشته باشند. پس هنگام خرید این قطعات حسابی دقت کنید. برای تشخیص اصل بودن لوازم یدکی مقایسه  تک تک ویژگی‌های یک قطعه امکان پذیر نیست پس بهترین راه‌برای خرید لوازم و قطعات یدکی خرید از نمایندگی‌ و فروشگاه‌های معتبر است.

شناخت درست از لوازم یدکی هیوندا

برای خرید لوازم یدکی لازم است در مورد تمامی قطعات اطلاعات کافی کسب کنید و بدانید که برای خودرویتان به چه قطعاتی نیاز دارید. از عوامل مهم دیگری که در هنگام خرید لوازم یدکی باید مورد توجه قرار دهید انتخاب درست فروشگاه است. فروشگاه‌های آنلاین انواع مختلفی دارند که باید در مورد آن‌ها اطلاعات لازم را کسب بعد اقدام به خرید قطعات یدکی کنید. در مورد خرید لوازم یدکی هیوندا از جمله مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید خرید لوازم یدکی از فروشگاه های معتبر و شناخته شده است.

آیا خدمات پس از فروش مهم است؟

قبل از خرید از خدمات پس از فروش آن فروشگاه مطمئن شوید و اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. داشتن اطلاعات درباره خرید لوازم یدکی هیوندا یا قطعات انواع خودروها فقط برای فروشندگان و تعمیرکاران نیست بلکه برای صاحبان خودرو هم کاربرد دارد. شما به عنوان صاحب خودرو با داشتن اطلاعات در مورد لوازم یدکی خودروی خود می‌توانید از لحاظ اقتصادی و فنی برای تأمین قطعات مورد نیاز خودروی خود اقدام مناسبی انجام دهید.

لوازم یدکی هیوندای غرب تهران

فروشگاه کردیدکبا کادری حرفه‌ای قبل از خرید قطعه به شما مشاوره رایگان ارائه می‌دهند تا خریدی مطمئن داشته باشید. همچنین این مجموعه محصولات خود را با خدمات پس از فروش به شما تحویل می‌دهد و در صورت بروز هرگونه مشکل در قطعه خریداری شده می‌توانید آن را با قطعه سالم تعویض کنید. برای اطلاع از قیمت محصولات و دریافت مشاوره رایگان جهت خرید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.بیشتر بخوانید:

نحوه تعویض واشر درب سوپاپ

چگونه گیج روغن را چک کنیم؟

دلیل کار نکردن بخای هیوندا وکیا

چرا سوپاپ هوا بزرگتر از سوپاپ دوداست؟

چرا آب رادیاتور تغییر رنگ می دهد؟

نرخ جریمه راهنمایی و رانندگی در1400و 1402

زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ

مقایسه استاندارد مصرف سوخت WLTP ایران با اروپا

مقایسه دو کمپانی هیوندا و کیا

4 نشانه خرابی موتور کیا

فروشگاه لوازم یدکی کیا اپتیما

خرید لوازم یدکی کیا وارداتی 2010 تا 2020

فروشگاه پخش لوازم یدکی کیا اسپورتیج

لوازم یدکی کیا سراتو آنلاین و کاملا معتبر

اپتیما 2020 کیاموتور

لوازم یدکی کیا

لوازم یدکی هیوندا

لیست لوازم یدکی هیوندا

لوازم الکترونیکی هیوندا

لوازم یدکی هیوندا سانتافه

لیست لوازم یدکی هیوندا